služby

bezpečnost zajištěna Alarm systémy - EZS - Elektronické zabezpečovací systémy

Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém Allarm-cz - kamerový systém

EZS - elektronické zabezpečovací systémy


EZS - elektronické zabezpečovací systémy navrhuje ALLarm.cz - Ivan Hruška vždy podle konkrétních požadavků a potřeb zákazníka s důrazem na zabezpečovaný objekt. Z hlediska propojení se základně rozdělují na drátové či bezdrátové nebo hybridní (některé komponenty jsou drátové a některé bezdrátové v rámci jednoho systému). EZS se skládá z těchto základních částí a jejich kombinací:

- zabezpečovací ústředna
- detektory

- ovládání - napájení
  • ze sítě 230V
  • akumulátorem 12V
- signalizace
Co Vám přinese EZS od firmy ALLarm.cz

- okamžité odeslání informace o narušení prostoru na PCO (pult centrální ochrany)
-rychlý přenos poplachových zpráv i na Váš mobilní telefon
-minimalizace Vašich rizik a ztrát právě díky okamžité informovanosti
-nižší pojistné nebo vyšší plnění pro Vás při škodní události (u většiny pojišťoven)
-možnost dálkového ovládání zařízení (např. elektrokotel, podlahové vytápění, atd.)
Jak funguje zabezpečovací systém, když vyhlásí poplach?
1) Rozezní se interiérové sirény. Mají vysoký pronikavý zvuk a jejich hlavním cílem je odradit pachatele.

2) Rozezní se venkovní sirény. Ty mají naopak za úkol přilákat pozornost sousedů nebo kolemjdoucích. Výkonná siréna je doplněna intenzivním blikačem. Důležité je její kvalitní mechanické provedení. Siréna je chráněna proti neoprávněné manipulaci (otevření, utržení ze zdi apod.) a tyto pokusy ihned hlásí ústředně zabezpečovacího systému. Funguje tak vlastně jako předsunutý detektor sabotáže!

3) Majitel je o poplachu informován na mobil. K tomu se používají komunikátory využívající GSM síť mobilních operátorů nebo pevné telefonní linky. Na mobil přijde majiteli SMS zpráva a poplachové volání. Na dálku lze alarm mobilem i ovládat, zjišťovat jeho stav, ovládat spotřebiče v domě.

4) Přivolá se pomoc bezpečnostní agentury. Komunikátor předá zprávu o poplachu na pult bezpečnostní agentury a ta na místo vyšle nejbližší zásahové vozidlo. Tak je zajištěn zásah profesionálů přímo v objektu. Je rozhodně bezpečnější a účinnější svěřit zásah bezpečnostní agentuře, než se pokoušet zadržet pachatele vlastními silami.
Je lepší klasický nebo bezdrátový zabezpečovací systém?

Klasické drátové prvky EZS jsou navzájem propojeny kabely, kterými se přenáší napájecí napětí a veškeré informace. Naopak bezdrátové zabezpečovací systémy mezi sebou komunikují rádiově a snímače jsou napájeny z baterií. Spolehlivost a bezpečnost obou variant je srovnatelná a bezdrátové zabezpečovací systémy splňující přísné evropské normy pro EZS předčí řadu klasických drátových systémů.

Jaké jsou hlavní přednosti klasických systémů? Drátové výrobky jsou většinou levnější než bezdrátové (prodraží se zde, ale instalace kabeláže a zapojení detektorů) a většinou lze kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky zabezpečovacího systému.

Jaké jsou hlavní přednosti bezdrátových systémů? Samotná instalace je velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá (a tedy levná). Výsledný vzhled interiéru není narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice snadno rozšířitelné o další prvky. Pokud přestěhujete nábytek, lze snadno bezdrátový prvek přemístit na jiné vhodné místo. Pokud se budete stěhovat, můžete si svůj zabezpečovací systém vzít snadno ssebou.
Pár typů, které společenost Allarm.cz doporučuje svým zákazníkům

Nepouštějte se do instalace EZS svépomocí. Kvalitní komponenty zabezpečovacího systému nejsou ještě zárukou bezproblémové funkce. Správná instalace je u systémů EZS více než kde jinde nutností. Profesionální firma Allarm.cz instalující zabezpečovací systémy Vám na požádání zpracuje konkrétní nabídku zabezpečení Vašeho domu nebo bytu, aby bylo dosaženo maximální ochrany při rozumných investicích.

Při profesionální instalaci firmou ALLarm.cz získáte u řady pojišťoven nárok na významnou slevu z plateb pojistného (např. u pojišťovny Allianz až 30%). Neprofesionálně zabezpečený byt Vám může přinést i zklamání v podobě krácení pojistného plnění při pojistné události.

Současný daňový systém umožňuje účtovat při montáži EZS sníženou DPH. Daňový rozdíl pak většinou u bezdrátových zabezpečovacích systémů pokryje velkou část nákladů na odbornou montáž.
Existující předsudky o EZS

EZS má složité ovládání
Ovládání EZS (alarmu) je stejně tak jednoduché jako např. zadání PIN do mobilního telefonu. Alarm při odchodu z objektu zapnete pouhým delším podržením jediného tlačítka nebo – při použití přístupových systémů – například přiložení čipu ke čtečce. Při příchodu odblokujete alarm zadáním čtyř místného kódu naprosto shodně jako je tomu např. právě u zmiňovaného mobilního telefonu, nebo při výběru z bankomatu. Navíc budete při příchodu do objektu upozorněni pískáním, abyste nezapomněli zadat na klávesnici přístupový kód.

Alarm mi každou chvíli zbytečně houká
Ano, to se může stát, ale pouze u špatně nastavených a navržených nebo neudržovaných systémů. Nastavení není nikterak složité, ale servisní technik, který nastavení provádí musí mít určité zkušenosti. Podobně je tomu i s navržením systému a to zejména z hlediska rozmístění detektorů (čidel) EZS. Údržbou se zde myslí i takové věci jako občasné ometení pavučin či ochrana čidel při malování apod.

Zabezpečovací zařízení, které nefunguje, jednoduše nemůže plnit svoji funkci a vaše investice do něj byla vynaložená naprosto zbytečně. Zde je důležité si uvědomit potřebu správné nastavení signalizace, které se projeví houkáním sirény. Pokud bude u Vás či v okolí několikrát do týdne houkat siréna EZS, Vy i Vaše okolí vůči tomuto signálu otupíte. Což se může negativně projevit třeba právě v případě, kdy siréna u vaší EZS bude houkat „na ostro“. Proto doporučujeme vzájemnou vnímavost a komunikaci s okolím – se sousedy ohledně Vaší příp. jejich EZS.

Alarm stejně nikdy nechytí zloděje
K tomu alarm, resp. EZS ovšem primárně neslouží. Alarm především zabraňuje, případně komplikuje potenciálním zlodějům a jiným narušitelům střeženého prostoru vstup do objektu. Úkolem alarmu je upozornit na situaci, kdy se zloděj, resp. narušitel střeženého prostoru, pokouší překonat instalované mechanické ochrany jako jsou dveře, zámky či bezpečnostní skla.

Alarm stojí moc peněz
Absolutní výše investice, kterou vynaložíte za alarm se může zdát relativně vysoká. Srovnejte ji ale s hodnotou majetku, který taková EZS chrání.
Investice ve výši dvaceti až třiceti tisíc korun do kompletní sestavy EZS (ústředna, siréna, detektory/čidla pohybu a záložní baterie) se v ceně novostavby projeví v celkovém rozpočtu jen v řádech desetin či jednotek procent. Mnohdy vyjde EZS levněji, než dnešní TV přijímače nemluvě o ceně kuchyňské linky a jejím vybavení.